Ajuntament de Girona

Entitats, institucions i organismes

 Ens associatius
Organismes autònoms
Societats
Consorcis
Patronats i Fundacions
Òrgans complementaris
Representació en Consells Escolars
Altres representacions

ENS ASSOCIATIUS

Mancomunitat Intermunicipal del Gironès
1. Marta Madrenas i Mir
2. Narcís Sastre i Fulcarà
3. Eduard Berloso i Ferrer
4. Glòria Plana i Yanes

Mancomunitat Urbanística Girona-Vilablareix-Salt
1. Marta Madrenas i Mir
2. Joan Alcalà i Quiñones
3. Maria Àngels Planas i Crous

ORGANISMES AUTÒNOMS

Patronat Municipal Call de Girona
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
1. Carles Ribas Gironès
2. Glòria Plana i Yanes
3. Eduard Berloso i Ferrer
4. Maria Mercè Roca i Perich
5. Jordi Barris i Duran
6. Joaquim Rodríguez Vidal
7. Manuel Vázquez Rodríguez
8. Concepció Veray Cama

Organisme Autònom Local d'Educació Musical de Girona
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
VICEPRESIDENTA: Isabel Muradàs i Vázquez
1. Eduard Berloso i Ferrer
2. Cristóbal Sànchez i Torreblanca
3. Eva Palau i Gil
4. Ricard Calvo i Pla
5. Marc Daunis i Fabregó
6. Joaquim Rodríguez Vidal
7. Manuel Vázquez Rodríguez
8. Concepció Veray Cama 

SOCIETATS

TRARGISA
Societat Mercantil, amb capital íntegrament públic que pertany a diverses corporacions locals.
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
1. Eduard Berloso i Ferrer
2. Maria Àngels Planas i Crous
3. Narcís Sastre i Fulcarà
4. Sílvia Paneque i Sureda
5. Cristòbal Sánchez Torreblanca

Iniciatives i Projectes Municipals, SA 
Societat Mercantil de capital íntegrament públic.
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
1. Maria Àngels Planas i Crous
2. Narcís Sastre i Fulcarà
3. Sílvia Paneque i Sureda
4. Eduard Berloso i Ferrer
5. Martí Terés i Bonet
6. Laia Pèlach i Saget
7. Manuel Martín Vertedor
8. Miriam Pujola Romero
9. Concepció Veray Cama

Vivendes de Girona, SA (atorgament condició entitat urbanística especial)
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
1. Eduard Berloso i Ferrer
2. Sílvia Paneque i Sureda
3. Narcís Sastre Fulcarà

Societat Mixta SERMUNEGI, SA
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
1. Eduard Berloso i Ferrer
2. Narcís Sastre i Fulcarà
3. Sílvia Paneque Sureda

Transports Municipals del Gironès, SA 
Empresa Mixta.
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
1. Joan Alcalà i Quiñones
2. Maria Àngels Planas i Crous
3. Manuel Martín Vertedor
4. Eduard Berloso Ferrer

Aigües de Girona, Salt i Sarrià de Ter, SA 
Empresa Mixta.
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
1. Eduard Berloso Ferrer

Cementiri de Girona, SA 
Empresa Mixta.
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
1. Eduard Berloso i Ferrer
2. Narcís Sastre Fulcarà
 

CONSORCIS

Consorci Centre d’Acolliment i Serveis Socials La Sopa
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
VICEPRESIDENTA: Sílvia Paneque i Sureda
1. Eduard Berloso i Ferrer
2. Ricard Calvo i Pla
3. Josep Manel Barbero i García
4. Elisabeth Riera i Alemany
5. Miriam Pujola Romero
6. Concepció Veray Cama

Normalització Lingüística de Catalunya
Carles Ribas i Gironès

Vies Verdes
Narcís Sastre i Fulcarà

Localret
Maria Àngels Planas i Crous

Les Gavarres
Narcís Sastre i Fulcarà

Consorci del Ter
Narcís Sastre i Fulcaràs

Consorci dels Transport Públic de l'Àrea de Girona
1. Joan Alcalà i Quiñones
2. Eduard Berloso i Ferrer

Consorci Transversal, Xarxa d'activitats Culturals (CTAX)
Carles Ribas i Gironès

Consorci d'Arts Escèniques de Salt - Girona
1. Carles Ribas i Gironès
2. Glòria Plana i Yanes

PATRONATS I FUNDACIONS

Patronat de la Fundació "Rafael Masó"
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
1. Carles Ribas i Gironès
2. Glòria Plana i Yanes
REPRESENTANTS DELS GRUPS MUNICIPALS:
1. Eduard Berloso i Ferrer
2. Maria Mercè Roca i Perich
3. Ester Costa i Fita
4. Manuel Martín Vertedor
5. Manuel Vázquez Rodríguez
6. Concepció Veray Cama

Patronat de la Fundació  "Auditori Palau de Congressos"
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
1. Glòria Plana i Yanes
2. Carles Ribas i Gironès
REPRESENTANTS DELS GRUPS MUNICIPALS:
1. Maria Àngels Planas i Crous
2. Maria Mercè Roca i Perich
3. Lluc Salellas i Vilar
4. Sílvia Paneque Sureda
5. Miriam Pujola Romero
6. Concepció Veray Cama

Patronat Museu del Cinema - Col·lecció Tomàs Mallol
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
1. Carles Ribas i Gironès
2. Eduard Berloso i Ferrer
REPRESENTANTS DELS GRUPS MUNICIPALS:
1. Glòria Plana i Yanes
2. Maria Mercè Roca i Perich
3. Lluc Salellas i Vilar
4. Joaquim Rodríguez Vidal
5. Manuel Vázquez Rodríguez
6. Concepció Veray Cama

Fundació Privada "Joan Bruguera"
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
Carles Ribas i Gironès

Fundació Fira de Girona
Marta Madrenas i Mir
1. Glòria Plana i Yanes
2. Maria Àngels Planas i Crous
3. Sílvia Paneque Sureda

Patronat Catalunya Món
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir

Fundació Privada "Girona, Universitat i Futur"
Marta Madrenas i Mir

Fundació Privada "Prudenci Bertrana"
1. Marta Madrenas i Mir
2. Carles Ribas i Gironès

Fundació Privada “Carles Pi i Sunyer, d’Estudis Locals i Autonòmics”
Carles Ribas i Gironès

Fundació Casa de Cultura de Girona
Carles Ribas i Gironès

Fons Català de Cooperació al Desenvolupament
Cristobal Sánchez Torreblanca

Fundació Parc Científic i Tecnològic
1. Marta Madrenas i Mir
2. Sílvia Paneque Sureda

Fundació Fita
Marta Madrenas i Mir

Fundació Teatre Lliure
Carles Ribas i Gironès

Patronat Turisme Costa Brava Girona, SA
Marta Madrenas i Mir

ÒRGANS COMPLEMENTARIS

Consell Municipal d'Educació de Girona
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
Regidora d'Educació: Isabel Muradàs i Vázquez
1. Cristóbal Sànchez i Torreblanca
2. Eduard Berloso i Ferrer
3. Pere Albertí i Serra
4. Maria Mercè Roca i Perich
5. Laia Pèlach i Saget
6. Joaquim Rodríguez Vidal
7. Manuel Vázquez Rodríguez
8. Concepció Veray Cama

Consell Municipal de la Gent Gran
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
Regidor de Serveis Socials: Sílvia Paneque i Sureda
Regidora d'Educació: Isabel Muradàs i Vázquez
1. Eduard Berloso i Ferrer
2. Ricard Calvo i Pla
3. Ester Costa i Fita
4. Elisabeth Riera Alemany
5. Manuel Vázquez Rodríguez
6. Concepció Veray Cama

Taula de Mobilitat
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
Joan Alcalà i Quiñones
Narcís Sastre i Fulcarà
1. Eduard Berloso i Ferrer
2. Ricard Calvo i Pla
3. Josep López i Jovani
4. Manuel Martín Vertedor
5. Miriam Pujola Romero
6. Concepció Veray Cama

Consell Municipal de Solidaritat i Cooperació
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
Regidor de Cooperació: Cristòbal Sánchez Torreblanca
1. Isabel Muradàs Vázquez
2. Martí Terés i Bonet
3. Laia Pèlach i Saget
4. Sílvia Paneque i Sureda
5. Manuel Vázquez Rodríguez
6. Concepció Veray Cama

Consell Econòmic i Social de Girona
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
1. Glòria Plana i Yanes
2. Eduard Berloso i Ferrer
3. Carles Ribas i Gironès
4. Maria Mercè Roca i Perich
5. Toni Granados i Aguilera
6. Sílvia Paneque i Sureda
7. Miriam Pujola Romero
8. Concepció Veray Cama

Comissió de seguiment per a l’ús de la llengua catalana
Marta Madrenas i Mir
1. Carles Ribas Gironès
2. Maria Mercè Roca i Perich
3. Lluc Salellas Vilar
4. Joaquim Rodríguez Vidal
5. Manuel Vázquez Rodríguez
6. Concepció Veray Cama

Consell Participatiu per a la llengua 
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
1. Carles Ribas Gironès
2. Eva Palau i Gil
3. Maria Mercè Roca i Perich
4. Biel de Montserrat i Valls
5. Joaquim Rodríguez Vidal
6. Manuel Vázquez Rodríguez
7. Concepció Veray Cama

Taula de Sostenibilitat
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
Regidor de Sostenibilitat: Eduard Berloso i Ferrer
1. Narcís Sastre i Fulcarà
2. Pere Albertí i Serra
3. Jordi Navarro i Morera
4. Elisabeth Riera Alemany
5. Miriam Pujola Romero
6. Concepció Veray Cama

Creu Roja
Sílvia Paneque i Sureda

Comissió Delimitació del Terme Municipal
Marta Madrenas i Mir
1. Maria Àngels Planas i Crous
2. Joan Alcalà i Quiñones

Consell Municipal de l’Esport de Girona
1. Isabel Muradàs i Vázquez
2. Pere Albertí i Serra
3. Toni Granados i Aguilera
4. Joaquim Rodríguez Vidal
5. Manuel Vázquez Rodríguez
6. Concepció Veray Cama

Consell Municipal de Lesbianes, Gais, Transsexuals i Bisexuals
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
Regidor de Serveis Socials: Sílvia Paneque i Sureda
1. Eduard Berloso i Ferrer
2. Pere Albertí i Serra
3. Núria Palomar i Vidal
4. Elisabeth Riera Alemany
5. Manuel Vázquez Rodríguez
6. Concepció Veray Cama

Consell Rector Escola de Música del Gironès
Regidora d'Educació: Isabel Muradàs i Vázquez

Consell Esportiu del Gironès
Regidora d'Esports: Isabel Muradàs i Vázquez

Consell de Cohesió i Serveis Socials de Girona
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
Regidor de Serveis Socials: Sílvia Paneque i Sureda
1. Eva Palau i Gil
2. Ricard Calvo i Pla
3. Laia Pèlach i Saget
4. Eduard Berloso i Ferrer
5. Miriam Pujola Romero
6. Concepció Veray Cama

Consell Català del Moviment Europeu
Carles Ribas i Gironès

REPRESENTACIÓ EN CONSELLS ESCOLARS

Centres públics d'educació infantil i primària

Escola Joan Bruguera: Glòria Plana i Yanes

Escola Eiximenis: Eduard Berloso i Ferrer

Escola Annexa-Joan Puigbert: Eduard Berloso i Ferrer

Escola Mare de Déu del Mont: Joan Alcalà i Quiñones

Escola Cassià Costal: Joan Alcalà i Quiñones

Escola Verd: Carles Ribas i Gironès

Escola Taialà: Joan Alcalà i Quiñones

Escola Santa Eugènia:  Marta Madrenas i Mir

Escola Migdia: Carles Ribas Gironès

Escola Montjuïc:  Eva Palau i Gil

Escola Carme Auguet: Joaquim Rodríguez Vidal

Escola Dalmau Carles: Joaquim Rodríguez Vidal

Escola Montfalgars: Marta Madrenas i Mir

Escola Pla de Girona: Isabel Muradàs i Vázquez

Escola Font de la Pólvora: Cristóbal Sànchez i Torreblanca

Escola Vila-roja: Isabel Muradàs i Vázquez

Escola Marta Mata: Maria Àngels Planas i Crous

Escola Domeny: Joaquim Rodríguez Vidal

Escola Pericot: Isabel Muradàs Vázquez

Escola Bosc de la Pabordia: Maria Àngels Planas i Crous

Escola Balandrau: Joan Alcalà i Quiñones


Instituts públics d’ensenyament secundari

IES Jaume Vicens Vives: Eduard Berloso i Ferrer

IES Santa Eugènia: Narcís Sastre i Fulcarà

IES Santiago Sobrequés: Carles Ribas i Gironès

IES Carles Rahola i Llorens: Joaquim Rodríguez Vidal

IES Montilivi: Isabel Muradàs i Vázquez

IES Narcís Xifra Masmitjà: Joaquim Rodríguez Vidal

IES Escola d'Hosteleria i Turaisme de Girona: Glòria Plana i Yanes

Institut Cartanyà: Isabel Muradàs i Vázquez



Centres concertats

Escola Bell·lloc del Pla: Joan Alcalà i Quiñones

Escola Dr. Masmitjà: Carles Ribas i Gironès

Escola La Salle: Carles Ribas i Gironès

Escola Les Alzines: Maria Àngels Planas i Crous

Escola Maristes Girona: Glòria Plana i Yanes

Escola Pare Coll:  Joan Alcalà i Quiñones

Escola Sagrada Família: Cristóbal Sànchez i Torreblanca

Escola Sagrat Cor de Jesús: Isabel Muradàs i Vázquez

Escola Vedruna: Carles Ribas i Gironès



Escoles bressol Municipals

EB Baldufa: Isabel Muradàs i Vázquez

EB Cavall Fort: Isabel Muradàs i Vázquez

EB El Tren: Isabel Muradàs i Vázquez

EB El Pont: Isabel Muradàs i Vázquez

EB Garbí: Isabel Muradàs i Vázquez

EB L'Olivera: Isabel Muradàs i Vázquez

EB La Devesa: Isabel Muradàs i Vázquez



Llars d'infants (Titularitat del Departament d'Ensenyament)

Llar d'infants Sant Ramon Nonat: Isabel Muradàs i Vázquez

Llar d'infants El Tarlà: Isabel Muradàs i Vázquez



Centres públics d'educació especial

EE Font de l'Abella: Isabel Muradàs i Vázquez

EE Palau: Elisabeth Riera Alemany



Altres centres

Escola d’Adults: Carles Ribas i Gironès

Conservatori de MúsicaCarles Ribas i Gironès

Escola Oficial d'Idiomes: Glòria Plana i Yanes

Centre de Formació d'Adults nou de Girona: Joan Alcalà Quiñones
 

ALTRES REPRESENTACIONS

Comissió de Desembassament del riu Ter
Eduard Berloso i Ferrer
SUPLENT: Narcís Sastre i Fulcarà

Comissions de Brigada i Parc Principal de Prevenció i Extinció d'Incendis, i de Salvament de Catalunya
Sílvia Paneque i Sureda

Consell Territorial de la Propietat Immobiliària de Girona
Joan Alcalà i Quiñones

Comissió de Transports de Catalunya
Joan Alcalà i Quiñones

Gerència d'Infraestructura de la defensa Comissió de Seguiment:
Joan Alcalà i Quiñones

Associació Xarxa de Ciutats i Pobles cap a la Sostenibilitat
Eduard Berloso i Ferrer

Consell del Centre de Normalització Lingüística
Carles Ribas i Gironès

Associació Internacional de ciutats educadores
Isabel Muradàs i Vázquez

Xarxa espanyola de ciutats saludables
Eduard Berloso i Ferrer

Consell d’Iniciatives Locals per al Medi Ambient de les comarques de Girona (CILMA)
Eduard Berloso i Ferrer

Universitat Nacional d’Educació a Distància (UNED)
Isabel Muradàs i Vázquez

Comissió de Seguiment Conveni gestió Sala Truffaut
Marta Madrenas i Mir

Fundació Institut Català d'Oncologia
Eva Palau i Gil

Forum Español para la Prevención i la Seguridad Urbana
Sílvia Paneque i Sureda

Consells Territorials de la Propietat Immobiliària
Joan Alcalà i Quiñones

Fundació Servei Girona de Pedagogia Social SER.GI
Sílvia Paneque i Sureda

Red Española de Ciudades per el Clima
Narcís Sastre i Fulcarà

Associació per la Promoció i el Desenvolupament de les Comarques Gironines (AGI)
Marta Madrenas i Mir

Secretaria General
  • Àrea de què depèn:

    Àrea d'Hisenda i Règim Interior

  • Adreça:

    Plaça del Vi, 1, 1a planta 
    17004 - GIRONA

  • Telèfon:

    972 419 000 - Centraleta

Veure en el plànol: