Fires

 

  

 

Patrocinadors principals Estrella Damm El Corte Inglés

  • Actes populars
  • Música
  • Infantils i familiars
  • Teatre i cinema
  • Esports
  • Visites i portes obertes
  • Fires i mercats
  • A més a més
Divendres 26 d'octubre
  Tot el dia Fira d'Artesania i Productes Alimentaris Artesans (Fira)
Plaça de Miquel Santaló
  Tot el dia Fira de Productes Artesans (Fira)
Pont de Pedra
  Tot el dia Fira d'Alimentació Artesana (Fira)
Rambla de la Llibertat i carrer de l'Argenteria
  17 h Lliçó de Diògenes (Visita guiada)
Bòlit, Centre d'Art Contemporani. Girona
  17.30 h Cercavila amb els gegants i capgrossos de Girona (Acte popular)
Sortida de diferents punts de la ciutat
  18 h Cuina en família: fem panellets (Taller)
Centre Cívic Pont Major
  18 h Castanyes i bolets (Hora del conte)
Punt de lectura de Torre Gironella
  19.30 h Ball de gegants i capgrossos de Girona (Acte popular)
Plaça del Vi
  19.30 h Agenda Llatinoamericana Mundial 2019 (Presentació)
Teatre del Centre Cívic Sant Narcís
  20 h Pregó de Fires, a càrrec de .... i retrò de coets i anella de foc (Acte popular)
Plaça del Vi
  20.15 h Exposició de pintures de l’artista Albert Giménez (Inauguració)
Galeria d'Art El Claustre
  21 h Mont Plans (Teatre)
Cúpula de les Arts
  23 h Nit Alternativa (Altres)
La Copa
  23 h Pupil·les (Concert)
La Copa
  23 h Roba Estesa (Concert)
La Copa
  23 h Els Catarres (Concert)
La Copa
Dissabte 27 d'octubre
  Tot el dia Mercat de les Flors (Mercat)
Rambla de la Llibertat
  Tot el dia Fira d'Alimentació Artesana (Fira)
Rambla de la Llibertat i carrer de l'Argenteria
  Tot el dia Fira de Productes Artesans (Fira)
Pont de Pedra
  Tot el dia Fira de la Pintura (Fira)
Carrer Abeuradors
  Tot el dia Mercat d'Intercanvi de la Lleona (Mercat)
Plaça de Sant Feliu i carrer de Jaume Pons i Martí
  Tot el dia Fira Setmanal d'Art (Fira)
Plaça de Miquel Santaló
  8 h Matinades (Acte popular)
Plaça del Marquès de Camps
  9 h 20è Concurs de Paletes (Concurs)
Plaça Poeta Marquina
  9.30 h 16a trobada d'intercanvi de plaques de cava (Fira)
Rambla de Xavier Cugat
  10 h Inauguració de la 57a Fira de Mostres (Fira)
Fira de Girona
  11 h Tastets de rugbi (Esports)
Parc de les Ribes del Ter
  11 h El rebost natural del call (Itinerari)
Museu d'Història dels Jueus
  11 h Les llegendes de Girona (Visita teatralitzada)
Plaça de Sant Feliu
  11.30 h Penjada de mosques i animació infantil (Espectacle)
Plaça de l'Assumpció
  12 h Circuit d'aventura (Altres)
La Copa
  12 h Concert de bandes - Girona Banda Band i Unió Musical de Marratxí (Concert)
Plaça de Santa Susanna
  12 h Damià Escuder, totes les vides (Inauguració)
Museu d'Història de Girona (Sala d'Exposicions)
  12 h Xiula (Concert)
La Copeta
  12 h Tronada de Festa Major en honor dels Quatre Rius (Acte popular)
Plaça de Catalunya
  12.15 h Gimcana Quatre Rius (Acte popular)
Plaça de Catalunya
  12.45 h Intent de Record Guinness (Circ)
Escales de la Catedral
  13 h Girona FC vs Rayo Vallecano (Esports)
Estadi Municipal de Montilivi
  13 h Vermut Rock: Silverflame (Concert)
La Copa
  16 h Partit de veterans de rugbi (Esports)
Complex esportiu GEiEG Palau
  17 h Torneig Internacional d’halterofília del GEIEG (Esports)
Complex Esportiu GEiEG Sant Narcís
  18 h Castells de vigília (Acte popular)
Plaça de Sant Feliu
  19 h Ramon Pichot. D'Els Quatre Gats a la Maison Rose (Visita guiada)
CaixaForum Girona
  19 h 1a Nit de màgia al carrer de les Ballesteries (Altres)
Carrer de les Ballesteries
  20 h Nyandú (Concert)
Plaça de Sant Feliu
  20 h Ju (Concert)
Plaça de Sant Feliu
  20.30 h Golem (Teatre)
Sala La Planeta
  21 h Nuria Fergó, Felipe Garpe i els seus mariatxis (Concert)
Cúpula de les Arts
  21 h "Què has fet enriqueta?" (Teatre)
Centre Cívic Ter
  22 h Segon Encontre Transplanetari (Performance)
Sala La Planeta
  22 h Tony Lakatos Quartet (Concert)
Sunset Jazz Club
  23 h Roko Banana (Concert)
La Copa
  23 h Eina (Concert)
La Copa
  23 h Nit del globus (Altres)
La Copa
  23 h Correfoc (Acte popular)
Pont de Pedra
  23 h Correfoc (Acte popular)
Pont de Pedra
  23 h Blowfuse (Concert)
La Copa
  23.30 h Orquestra Maravella (Concert)
Envelat de la plaça de Miquel de Palol
Diumenge 28 d'octubre
  Tot el dia Mercat d'Intercanvi de Productes de Col·leccionisme (Mercat)
Plaça de Catalunya (en cas de pluja, sota les voltes de l'Av. Sant Francesc)
  Tot el dia Fira d'Alimentació Artesana (Fira)
Rambla de la Llibertat i carrer de l'Argenteria
  Tot el dia Mercat de les Flors (Mercat)
Cementiri Vell i Cementiri Nou
  Tot el dia Fira de Productes Artesans (Fira)
Pont de Pedra
  9 h 4a Marxa Cicloturista Gerunda Road (Esports)
C. de Roberto Bolaño
  11 h El barri jueu (Itinerari)
Museu d'Història dels Jueus
  11.30 h Diada Castellera (Acte popular)
Plaça del Vi
  12 h Un passeig per la història de Sant Pere de Galligants (Visita teatralitzada)
Monestir St. Pere de Galligants
  12 h Biblioteca de sons i sorolls (Teatre)
Centre Cultural La Mercè
  12 h 7è Trofeu de Bèlit de Fires de Girona (Esports)
Parc Central
  12.30 h Perico sense por (Titelles)
Plaça de Santa Susanna
  16 h Biblioteca de sons i sorolls (Teatre)
Centre Cultural La Mercè
  16.30 h Audició de sardanes amb la Cobla Selvatana (Sardanes)
Plaça de l'U d'Octubre de 2017
  17 h Les llegendes de Girona (Visita teatralitzada)
Plaça de Sant Feliu
  18 h Audició de sardanes amb la Jovenívola de Sabadell (Sardanes)
Plaça de l'U d'Octubre de 2017
  18 h Concert de cants i sons (Concert)
Auditori Josep Viader (Casa de Cultura)
  18 h Concert de cants i sons (Concert)
Auditori Josep Viader (Casa de Cultura)
  18 h Golem (Teatre)
Sala La Planeta
  18 h Music has no limits (Concert)
Auditori de Girona
  18 h Biblioteca de sons i sorolls (Teatre)
Centre Cultural La Mercè
  18 h Sol bémol (Espectacle)
Teatre Municipal
  19 h Sira Hernandez, piano (Concert)
Auditori de Girona
  19 h La Lloll (Teatre)
Cúpula de les Arts
  19.30 h Lluminàries de Fires (Acte popular)
Jardins de la Infància
  20 h Joan Colomo (Concert)
Plaça de Sant Feliu
  20 h Final del Concurs Intro 2018 (Concert)
Plaça de Sant Feliu
  22 h Sabrina Francis & FLOM (Concert)
Sunset Jazz Club
  23 h Obeses (Concert)
La Copa
  23 h Els Amics de les Arts (Concert)
La Copa
Dilluns 29 d'octubre
  Tot el dia Mercat d'Intercanvi de Productes de Col·leccionisme (Mercat)
Plaça de Catalunya (en cas de pluja, sota les voltes de l'Av. Sant Francesc)
  Tot el dia Portes obertes al Museu d'Història de Girona (Portes obertes)
Museu d'Història de Girona
  Tot el dia Fira d'Alimentació Artesana (Fira)
Rambla de la Llibertat i carrer de l'Argenteria
  Tot el dia Fira de Productes Artesans (Fira)
Pont de Pedra
  Tot el dia Mercat de les Flors (Mercat)
Rambla de la Llibertat
  Tot el dia Mercat de les Flors (Mercat)
Cementiri Vell i Cementiri Nou
  10 h Portes obertes al Museu d'Història dels Jueus (Portes obertes)
Museu d'Història dels Jueus
  10 h Jornada de portes obertes a la Generalitat de Girona (Portes obertes)
Generalitat de Catalunya Girona
  10 h Portes obertes al Museu d'Art de Girona (Portes obertes)
Museu d'Art
  10.30 h Passejada pel Barri Vell amb els Capgrossos de Girona amb Fal·lera Gironina (Acte popular)
Plaça de la Catedral
  11 h Campionat de bitlles (Esports)
Pista de botxes/petanca de la Devesa
  11 h Missa pontifical de Sant Narcís (Acte institucional)
Basílica de Sant Feliu
  11 h 8a Jornada de Portes Obertes a l'Ajuntament de Girona (Acte institucional)
Ajuntament de Girona
  12 h Concert vermut La Glorieta (Concert)
Plaça de l'Assumpció
  12 h Maternitats Oceàniques (Presentació)
Museu d'Història de Girona (Sala d'Exposicions)
  12 h Biblioteca de sons i sorolls (Teatre)
Centre Cultural La Mercè
  12 h Cobla La Principal de La Bisbal (Concert)
Auditori de Girona
  12 h The Jumpers (Concert)
Sunset Jazz Club
  12 h La cérvola blanca i en Patufet (Espectacle)
Plaça de Santa Susanna
  16 h Biblioteca de sons i sorolls (Teatre)
Centre Cultural La Mercè
  17 h Les llegendes de Girona (Visita teatralitzada)
Plaça de Sant Feliu
  17 h Audició de sardanes amb la cobla La Principal de la Bisbal (Sardanes)
Plaça del Vi
  18 h Viuràs en el meu vers (Sonets de Shakespeare) (Recital)
Sala La Planeta
  18 h Biblioteca de sons i sorolls (Teatre)
Centre Cultural La Mercè
  18 h Espectacle infantil i xocolatada (Espectacle)
Ateneu 24 de juny
  19.15 h Havaneres amb Terra Endins (Concert)
Escales de la Catedral
  20 h The Flamingo's (Espectacle)
La Copa
Dimarts 30 d'octubre
  Tot el dia Mercat de les Flors (Mercat)
Cementiri Vell i Cementiri Nou
  Tot el dia Fira d'Alimentació Artesana (Fira)
Rambla de la Llibertat i carrer de l'Argenteria
  Tot el dia Fira de Productes Artesans (Fira)
Pont de Pedra
  Tot el dia Mercat de les Flors (Mercat)
Rambla de la Llibertat
  9.30 h Escolta, descobreix i crea la teva música (Taller)
CaixaForum Girona
  10 h Juguem. Ens divertim. Aprenem. Rejovenim la memòria (Altres)
Biblioteca Carles Rahola
  11.30 h Escolta, descobreix i crea la teva música (Taller)
CaixaForum Girona
  17 h Lliçó de Diògenes (Visita guiada)
Bòlit, Centre d'Art Contemporani. Girona
  17 h Jornada econòmica (Altres)
Parc de la Devesa
  22 h Luis González Trio & Vincent Mascart (Concert)
Sunset Jazz Club
Dimecres 31 d'octubre
  Tot el dia Fira d'Alimentació Artesana (Fira)
Rambla de la Llibertat i carrer de l'Argenteria
  Tot el dia Mercat de les Flors (Mercat)
Rambla de la Llibertat
  Tot el dia Mercat de les Flors (Mercat)
Cementiri Vell i Cementiri Nou
  Tot el dia Fira de Productes Artesans (Fira)
Pont de Pedra
  10.30 h Inauguració de l'exposició fotogràfica "Retrats de vida" (Exposició)
Centre Cívic Barri Vell - Mercadal
  10.30 h Networking professional d'ocupació Girona (Conferència)
Fira de Girona
  11.30 h Escolta, descobreix i crea la teva música (Concert)
CaixaForum Girona
  17 h Jornada i curses d'Scalextric (Jornada)
Col·legi d’Enginyers Graduats i Enginyers Tècnics Industrials de Girona
  19 h Orquestra Selvatana (Concert)
Envelat de la plaça de Miquel de Palol
  20 h Joan Garriga & Galàctic Mariatxis (Concert)
Plaça de Sant Feliu
  20 h David Mauricio (Concert)
Plaça de Sant Feliu
  20.30 h Slava's SnowShow (Espectacle)
Teatre Municipal
  20.30 h Rosario: Noches de gloria (Concert)
Auditori de Girona
  20.30 h Circ Charlie Rivel (Circ)
Cúpula de les Arts
  22 h Orquestra Selvatana (Concert)
Envelat de la plaça de Miquel de Palol
  22 h Rubén Berengena Trio & Enric Canada (Concert)
Sunset Jazz Club
  22 h 6a Caminada nocturna al Castell de Sant Miquel (Esports)
Monestir de Sant Pere de Galligants
  23 h The Gramophone Allstars (Concert)
La Copa
  23 h Nit Digital (Altres)
La Copa
Dijous 1 de novembre
  Tot el dia Portes obertes al Museu d'Història de Girona (Portes obertes)
Museu d'Història de Girona
  Tot el dia Mercat d'Intercanvi de Productes de Col·leccionisme (Mercat)
Plaça de Catalunya (en cas de pluja, sota les voltes de l'Av. Sant Francesc)
  Tot el dia Fira de Brocanters i Antiquaris (Fira)
Plaça de Sant Feliu
  Tot el dia Mercat de les Flors (Mercat)
Cementiri Vell i Cementiri Nou
  Tot el dia Fira d'Artesania (Fira)
Carrer dels Ciutadans
  Tot el dia Fira del Dibuix i Pintura (Fira)
Plaça del Vi, Pujada Pont de Pedra, Rambla de la Llibertat i Plaça de Catalunya
  Tot el dia Fira d'Alimentació Artesana (Fira)
Carrer de Santa Clara
  Tot el dia Fira de Productes Artesans (Fira)
Pont de Pedra
  Tot el dia Fira de Demostració Artesana (Fira)
Carrer de les Ballesteries
  Tot el dia Fira d'Alimentació Artesana (Fira)
Rambla de la Llibertat i carrer de l'Argenteria
  10 h Marató de Donants de Sang de Girona (Altres)
Plaça de Catalunya
  10 h 20è Torneig d'Escacs de Fires "Memorial Antoni Medinyà" (Esports)
La Copa
  10 h Projeccions especials de Fires (Projecció)
Museu del Cinema
  10 h Tastets de natura (Altres)
Parc de les Ribes del Ter
  11 h Atraccions sostenibles (Altres)
Plaça de Pere Calders
  11 h 78è Concurs de colles sardanistes de Girona (Sardanes)
Plaça de Francesc Calvet i Rubalcava
  11 h Acte cívic en record dels difunts (Acte institucional)
Cementiri Vell de Girona
  11 h Atraccions sostenibles (Altres)
Rambla de Ramon Berenguer
  11 h II Concurs d'Art Urbà "Lluïment" (Concurs)
Plaça de Catalunya
  12 h Vine a descobrir la col·lecció permanent del md'A (Visita guiada)
Museu d'Art
  12 h Circ Charlie Rivel (Circ)
Cúpula de les Arts
  12 h Orelles de xocolata (Concert)
La Copeta
  12 h Slava's SnowShow (Espectacle)
Teatre Municipal
  12 h Cor Maragall (Concert)
Auditori de Girona
  13 h Concurs d'arrossos (Concurs)
La Copa
  16 h 4a Cursa de rutlles de la Rutlla i taller (Acte popular)
Carrer de la Rutlla
  16.30 h Audició de sardanes amb la Cobla Sant Jordi Ciutat de Barcelona (Sardanes)
Plaça de l'U d'Octubre de 2017
  16.30 h Circ Charlie Rivel (Circ)
Cúpula de les Arts
  17 h Roda de capoeira (Esports)
Plaça de la Independència
  17 h 60è Concurs individual de sardanes revesses de Girona (Sardanes)
Auditori de la Mercè
  18 h Cris Juanico (Concert)
Indie Yeah Club
  18 h Audició de sardanes amb la Cobla Montgrins (Sardanes)
Plaça de l'U d'Octubre de 2017
  18 h Slava's SnowShow (Espectacle)
Teatre Municipal
  19 h Concert de Mazoni (Concert)
L'Estació Espai Jove
  19.30 h Circ Charlie Rivel (Circ)
Cúpula de les Arts
  20 h Rojo (Espectacle)
La Copa
  20.30 h Sextet Gerió (Concert)
Sunset Jazz Club
  21 h Pujada d'un pilar de 4 a les escales de la Catedral (Acte popular)
Escales de la Catedral
  23 h Miss Kittin (Concert)
La Copa
  23 h Louisahhh (Concert)
La Copa
Divendres 2 de novembre
  Tot el dia Fira d'Alimentació Artesana (Fira)
Rambla de la Llibertat i carrer de l'Argenteria
  Tot el dia Fira de Productes Artesans (Fira)
Pont de Pedra
  11 h Atraccions sostenibles (Altres)
Centre Cívic Ter
  11 h Atraccions sostenibles (Altres)
Plaça Ciutat de Figueres
  12 h Dansa del lleó (Dansa)
Envelat de la plaça de Miquel de Palol
  12.15 h Fil (Circ)
Envelat de la plaça de Miquel de Palol
  12.30 h Simfolab - L'obra total (Espectacle)
Plaça de Santa Susanna
  12.45 h Dansa del lleó (Dansa)
Envelat de la plaça de Miquel de Palol
  16.30 h Circ Charlie Rivel (Circ)
Cúpula de les Arts
  16.30 h Dansa del lleó (Dansa)
Envelat de la plaça de Miquel de Palol
  17 h En Bernat El Pescador (Espectacle)
Envelat de la plaça Miquel de Palol
  17 h Lliçó de Diògenes (Visita guiada)
Bòlit, Centre d'Art Contemporani. Girona
  17.30 h Simfolab - L'obra total (Espectacle)
Plaça de Santa Susanna
  19.30 h Circ Charlie Rivel (Circ)
Cúpula de les Arts
  20 h Los Mambo Jambo Arkestar (Concert)
Plaça de Sant Feliu
  20 h Athenea Carter & The Mighty Might (Concert)
Plaça de Sant Feliu
  20 h Sant Pere Rock 2018 (Concert)
Plaça de Sant Pere
  20.30 h Slava's SnowShow (Espectacle)
Teatre Municipal
  20.30 h Escargots (Espectacle)
Centre Cultural La Mercè
  20.30 h Miedo: Albert Pla (Concert)
Auditori de Girona
  21.30 h Drakofarra (Acte popular)
Escales de la Catedral
  23 h Auxili (Concert)
La Copa
  23 h Senyor Oca (Concert)
La Copa
  23 h La Phaze (Concert)
La Copa
  23 h Nit de la xocolata (Altres)
La Copa
Dissabte 3 de novembre
  Tot el dia Fira d'Alimentació Artesana (Fira)
Rambla de la Llibertat i carrer de l'Argenteria
  Tot el dia Fira Setmanal d'Art (Fira)
Plaça de Miquel Santaló
  Tot el dia Mercat d'Intercanvi de la Lleona (Mercat)
Plaça de Sant Feliu i carrer de Jaume Pons i Martí
  Tot el dia Mercat de les Flors (Mercat)
Rambla de la Llibertat
  Tot el dia Fira de Productes Artesans (Fira)
Pont de Pedra
  Tot el dia Fira de la Pintura (Fira)
Carrer Abeuradors
  9 h 8a Vesparitiu (Altres)
Mercat del Lleó
  10 h Herbes remeieres a la cuina (Altres)
Local de l'AV de Sant Daniel
  10.30 h Fes la teva Mula Baba (Taller)
Plaça del Pallol
  11 h 7a Baixada d'andròmines del S.XXI pel riu Onyar (Altres)
Plaça de Catalunya
  11 h Homenatge a Ricard Viladesau (Tertúlia)
Museu d'Història de Girona
  11.30 h Tocajoc. Jocs tradicionals i populars catalans (Joc)
Parc de Vista Alegre
  12 h Audició de sardanes a Montilivi amb la Cobla Ciutat de Girona (Sardanes)
Plaça d'Enric-Claudi Girbal i Nadal
  12 h Passejada de fires de la Mula Baba i representació de titelles (Titelles)
Plaça del Vi
  12 h Circ Charlie Rivel (Circ)
Cúpula de les Arts
  12 h Funkids (Concert)
La Copeta
  12.30 h Simfolab - L'obra total (Espectacle)
Plaça de Santa Susanna
  13 h Vermut Rock - Beatjammers (Concert)
La Copa
  16 h Rise Up. Reggae 100% Sound System (Concert)
Plaça dels Jurats
  16.30 h Slava's SnowShow (Espectacle)
Teatre Municipal
  16.30 h Circ Charlie Rivel (Circ)
Cúpula de les Arts
  17 h Les llegendes de Girona (Visita teatralitzada)
Plaça de Sant Feliu
  17.30 h Simfolab - L'obra total (Espectacle)
Plaça de Santa Susanna
  19 h Ramon Pichot. D'Els Quatre Gats a la Maison Rose (Visita guiada)
CaixaForum Girona
  19 h La Principal de La Bisbal (Concert)
Envelat de la plaça de Miquel de Palol
  19.30 h Circ Charlie Rivel (Circ)
Cúpula de les Arts
  20 h Black Music Big Band (Concert)
Plaça de Sant Feliu
  20 h Marco Mezquida Piano Solo (Concert)
Sunset Jazz Club
  20 h La Soul Machine (Concert)
Plaça de Sant Feliu
  20 h Correfoc amb els Trons de l'Onyar i el Petit Drac Major (Acte popular)
Plaça de Sant Feliu
  20.30 h Los bancos regalan sandwicheras y chorizos (Teatre)
Sala La Planeta
  20.30 h Escargots (Espectacle)
Centre Cultural La Mercè
  20.30 h Slava's SnowShow (Espectacle)
Teatre Municipal
  22 h La Principal de La Bisbal (Concert)
Envelat de la plaça de Miquel de Palol
  23 h Xavi Sarrià i El Cor de la Fera (Concert)
La Copa
  23 h Sense Sal (Concert)
La Copa
  23 h La M.O.D.A (Concert)
La Copa
  23 h Nit eròtica (Altres)
La Copa
Diumenge 4 de novembre
  Tot el dia Portes obertes al Museu d'Història de Girona (Portes obertes)
Museu d'Història de Girona
  Tot el dia Mercat d'Intercanvi de Productes de Col·leccionisme (Mercat)
Plaça de Catalunya (en cas de pluja, sota les voltes de l'Av. Sant Francesc)
  Tot el dia Fira d'Alimentació Artesana (Fira)
Rambla de la Llibertat i carrer de l'Argenteria
  Tot el dia Fira de Productes Artesans (Fira)
Pont de Pedra
  Tot el dia Portes obertes (Portes obertes)
Museu d'Història de Girona
  10 h Portes obertes al Museu d'Història dels Jueus (Portes obertes)
Museu d'Història dels Jueus
  10 h Portes Obertes (Portes obertes)
Museu del Cinema
  10 h XXXVII Trobada de gegants i cercavila (Acte popular)
Parc del Migdia
  11 h El barri jueu (Itinerari)
Museu d'Història dels Jueus
  12 h Slava's SnowShow (Espectacle)
Teatre Municipal
  12 h Sepultures i epitafis: el retrat de la mort per a un record etern (Visita guiada)
Museu d'Arqueologia de Catalunya - Girona
  12 h Circ Charlie Rivel (Circ)
Cúpula de les Arts
  12 h Vista guiada a l'exposició: Cromos, pel·ícules i estrelles a càrrec d'Albert Rossich (Visita guiada)
Museu del Cinema
  16.30 h Circ Charlie Rivel (Circ)
Cúpula de les Arts
  17 h Ball de la gent gran amb Nova Gamma (Ball)
Centre Cívic Sant Narcís
  17 h Audició de sardanes amb la Cobla Selvatana (Sardanes)
Plaça de l'U d'Octubre de 2017
  18 h Los bancos regalan sandwicheras y chorizos (Teatre)
Sala La Planeta
  19.30 h Circ Charlie Rivel (Circ)
Cúpula de les Arts
  20 h Castell de focs (Acte popular)
Parc de les Ribes del Ter
  20.30 h Jazz Friends Band (Concert)
Sunset Jazz Club
Exposicions i altres activitats de període
  Versots de la Bruixa (Concurs)
Del 20 al 26 d'octubre -
  Projeccions especials de Fires (Projecció)
Dissabte 27 i diumenge 28 d'octubre - Museu del Cinema
  Acocollona't. VIII Setmana de Cinema fantàstic i de Terror de Girona (Concurs)
Dissabte 27 i diumenge 28 d'octubre - Museu del Cinema
  23è Concurs Internacional 'Soldat de Plom 2017' (Concurs)
Els dies 26, 27 i 28 d'octubre - Església de Sant Lluc
  6è. Concurs de relats de terror de La Marfà (Concurs)
De l'11 de setembre al 29 d'octubre - Biblioteca Salvador Allende
  57a Fira de Mostres (Fira)
Del 27 d'octubre a l'1 de novembre - Fira de Girona
  60a Exposició Filatèlica de Girona (Exposició)
Del 25 d'octubre al 4de novembre - Casa de Cultura
  Portes obertes al Club de Tennis Girona (Portes obertes)
Del 29 d'octubre al 4 de novembre - Club Tennis Girona
  23a Fira d'Alimentació i Artesania de Sant Narcís (Fira)
Del 27 d'octubre al 4 de novembre - Avinguda Ramon Folch, plaça Vicens Vives i carrer Berenguer Carnicer
  Diàspores jueves, camins europeus (Exposició)
Del 28 de gener al 7 de gener de 2019 - Museu d'Història dels Jueus
  38a Mostra de Miniatures Històriques (Exposició)
Del 26 d'octubre al 4 de novembre - Església de Sant Lluc
  Projeccions especials de Fires (Projecció)
Dissabte 3 i diumenge 4 de novembre - Museu del Cinema
  Fira d'Alimentació Artesana (Fira)
Del 26 d'octubre al 4 de novembre - Plaça de la Independència
  Mini Print Internacional de Cadaqués (Exposició)
Del 26 d'octubre al 4 de novembre - Art en Brut Gallery
  30 anys del concurs de fotografia naturalista de l'ANG (Exposició)
Del 10 d'octubre al 9 de novembre - Espai Santa Caterina
  Exposició de l'artista Albert Giménez (Exposició)
Del 26 d'octubre al 10 de novembre - Galeria d'Art El Claustre
  La casa noucentista: arquitectura unifamiliar a Catalunya (1913-1932) (Exposició)
Del 19 de maig al 10 de novembre - Casa Masó
  S'ha escrit un crim (Exposició)
Del 24 d'octubre al 13 de novembre - Biblioteca Antònia Adroher
  Retrats de vida (Exposició)
Del 22 d'octubre al 18 de novembre - Centre Cívic Barri Vell - Mercadal
  Lliçó de Diògenes (Exposició)
De l'11 d'octubre al 9 de desembre - Bòlit, Centre d'Art Contemporani. Girona
  Casapellllum (Exposició)
Del 27 d'octubre al 22 de desembre - Bòlit, Centre d'Art Contemporani. Girona
  Cromos, pel·lícules i estrelles (Exposició)
Del 13 de juliol de 2018 al 27 de gener de 2019 - Museu del Cinema
  Damià Escuder. Totes les vides (Exposició)
Del 27 d'octubre de 2018 al 10 de març de 2019 - Museu d'Història de Girona (Sala d'Exposicions)
  • Actes populars
  • Música
  • Infantils i familiars
  • Teatre i cinema
  • Esports
  • Visites i portes obertes
  • Fires i mercats
  • A més a més