Espai

Viu 21 Música. Dia de la Música a Girona 2016


L'Espai Marfà organitza un any més la festa Viu21Música impulsada per l'Ajuntament de Girona que convida de nou a totes aquelles persones que ho desitgin a participar en el Dia Internacional de la Música, el dimarts 21 de juny de 2016.

Un any més la participació converteix el 21 de juny a Girona en una jornada molt especial. Uns 650 músics, majoritàriament artistes amateurs provinents de Girona i rodalia, però també músics i formacions amb llarga experiència, pujaran a algun dels 9 escenaris del Viu21Música.

 

CENTRE CULTURAL LA MERCÈ

17-17.50h. Escola Sol de Solfa
18-18.50h. Escola Municipal de Música de Girona
19-19.50h. Preludi, Escola de Música
20-20.50h. Aula Musical
21-21.30h. Escola de Música del Gironès
 

ESCENARI PLAÇA DELS JURATS

17-17.30h. Opacs (rock)
Sheila (veu), Iñaki(bateria), Anna(baix), Jordi (guitarra i veus)
 

17.30-18h. Stillën (rock)
Adrià Soler (guitarra i veu), Robert Godoy (baix), Aleix Fusté(bateria i veu)
 

18-18.30h. Protest Day (rock)
Laura Lechado (guitarra i veu), Roser Tuneu (guitarra i veu), Ivan Sixto (baix), Jordi Carolà (bateria i veu)
 

18.30-19h. Big Barefoot (indie folk)
Anna Calderón (bateria), Laura Pons (guitarra i veu), Olaia Brugada (guitarra i veu)
 

19-19.30h. The Double Shame (rock avant garde)
Antoni Brun (veu), Xavier Brun (bateria i veu), Carles Valderrama (guitarra), Manel Valderrama (guitarra), Pol Llach (baix)
 

19.30-20h. Gir (rock)
Ricard Caula (veu), Mireia Vilalta (guitarra i veu), Eduard Baztán (guitarra), Àlex Boix (baix i veu), Marc Vilalta (bateria)
 

20-20.30h. PareLlop (pop-rock)
Albert Teixidó (guitarra i veu), Albert Llorens (guitarra), Pep Vidal (piano)
 

20.30-21h. Failovers (rock electrònic)
Claudia de Prado (guitarra i veu), Iker Garcia (baix), Jordi Herranz (bateria)
 

21-21.30h. Gerard Sabaté i el Club de la Bona Gent (pop d’autor)
Gerard Sabaté (guitarra i veu), Marc Vilalta (percussió), Xenu (guitarra), Paumo (baix)
 

21.30-22h. Verbaline (rock alternatiu)
Clara Queda (veu), David Izquierdo (guitarra), Pere Servià (baix), David Tulsà (bateria)
 

22-22.30h. Hunting Rabbits (rock)
Cristian Sánchez (guitarra I veu), Dani Palencia (guitarra), Ferran Font (baix), Ismael Peracaula (bateria)
 

22.30-23h. Izzy’s Band (rock)
Isaac Rodríguez (veu), Anna Fusté (baix i veu), Ferran Borrell(guitarra i veu), Carles Moreales (guitarra i veu), Oriol Serra (bateria i veu)
 

ESCENARI ORELLA ACTIVA (Pl. dels Jurats)

23h. Bullitt (punk-rock/indie)
www.orellaactiva.org
 

ESCENARI SUNSET JAZZ CLUB

17-17.35h. Flakuz Trio (jazz/rock)
Xavier García (guitarra), Frédéric Zolger (teclats), José M. Arellano (bateria)
 

17.45-18.20h. Malestruch (blues/rock)
Miquel Sánchez (veu i harmònica), Narcís Junquera (guitarra) Xavier Queraltó (guitarra i teclats), Sergi Blanch (baix), Pol Campos (bateria)
 

18.30-18.55h. Xim-xi-mi-nie's, Escola de Música de Sant Gregori
 

19–19.25h. Happy Jazz Band, Escola de Música de Sant Gregori
 

19.30-20h. Jove Big Band Girona
Dani Alonso (direcció)
 

20.15-20.50h. Jazztembé (jazz fusió)
Bel Cabrales(veu), David Prieto (saxo), Pau Zabala (piano), Nil Falgarona (baix), Gonzalo Cuentas (bateria)
 

21-22h. Pauer Band (blues)
Pau Morales (guitarra i veu), Eduard Congost (guitarra) i Bernat del Olmo (piano)
 

ESCENARI PLAÇA MERCADERS

17-17.30h. Limoncello quartet (pop-rock/clàssica)
Mar Vila, Andrea Menal, Eloi Buch i Rosa Grau (violoncels)
 

17.40-18.10h. BdBOIX (folk)
Ramon Riera (sac de gemecs i whistle), Jordi Canadell (gralla), Eva Rovira i Jordi Gasull (acordió diatònic), Xevi Vilalta (tarota), Cristina Cortés (fiscorn), Miquel Beltran (percussió)
 

18.20-18.50h. Cabotatge Havaneres (havaneres)
Carles Pastor (guitarra i veu), Montse Casanova (acordió i veu), Ramon Soto (percussió i veu), Toni García (veu)
 

19-19.30h. Laura Almiñama (contemporani/clàssic)
Laura Almiñana (acordió)
 

19.40-20.10h. Els Cantaires de Sarrià (cant coral)
 

20.20-20.50h. Girona Modern Voices (a cappella)
Marina Garrido, Rita Cordón, Aina Cunill, Clara Angelats, Carla Rufí, Xavier Balló i Martí Marfà (veus)
 

21-21.30h. The Musical Fire Kult (electrònica/instrumental)
Aleix Marca (so i Dj), Sergi Brugués (foc i trompeta), Biel Terrades (teclats), Joan Planes (percussió)
 

ESCENARI PLAÇA SANTA SUSANNA (Mercadal)

17-17.50h. Manu Estrada - Kunitan Manta (world music/electro)
 

18-18.50h. Manzanas Podridas (rap)
José Manuel Gutiérrez i Javier García (veu), Sergio Magdaleno (Dj)
 

19-19.50h. Wildman & Dj Injector (reggae)
 

20-20.50h. Mc Sylvia & Dj Injector (rap)
Sílvia Jiménez (veu) i Sergi Magdaleno (Dj)
 

ESCENARI RAMBLA (Punt de trobada)

17-17.30h. Ole que ole (fusió)
Carla Expósito (veu), Claudia Expósito (veu), Gerard Requena (baix), Salvador Molina (guitarra espanyola), Gerard Ros (percussió), Joel Reboredo (guitarra elèctrica)
 

17.40-18.10h. David in Trouble (indie folk)
David Espina (guitarra i veu)
 

18.20-18.50h. Currín (fusió)
Salvador Gallego (baix, cajón, guitarra, veu i looper)
 

19-19.30h. Fina! (pop)
Josep Becares (guitarra i veu), Santi González (baix), Inés Bernácer (bateria), Pau Blasco (guitarra)
 

19.40-20.10h. Combo modern de la EMMG
 

20.15–20.20h Trio de guitarres
Judith González, Ariadna Mora, Aina Mas (guitarres)
 

20.30-21h. Slow Drivers (collita pròpia)
Hanna Moya (veu), Higini Fernández (guitarra), Joan Claramunt (baix), Juan Pérez (bateria)
 

21.10-21.40h. Senyor Mit (pop-folk)
Carles Serras (guitarra i veu), Laia Frigolé (teclats i veu), Enric Fluvià (baix elèctric), Andreu Revilla (bateria)
 

21.50-22.20h. Black Station (soul, blues)
Maisu Pinedo (veu), Miquel Sala (teclat, guitarra i harmònica), Dani Sánchez (baix), Miquel Balliu (bateria), Josep Manzano (guitarra)
 

22.30-23h. Les Mariterrànies (rumba)
Marina Gil (guitarra i veu), Maria Farriols (cajón)
 

ESCENARI CARRERS DE MÚSICA (Pl. Sant Feliu amb c. Pou Rodó)

17.40-18.10h. Francesc Ramírez (cançó)(guitarra i veu)
 

18.20-18.50h. Xavi Repi (pop-rock acústic)(guitarra i veu)
 

19-19.30h. Capcadira (cant polifònic)
Anna Agudo, Mireia Codina, Prisca Martial, Ester Reverter i Malba Vila
 

19.40-20.10h. Cave Cattus (rock acústic)
Periku (guitarra i veu), Xavi Quintà (guitarra)
 

20.20-20.50h. Ramon Mitjaneta (cançó/pop) (guitarra i veu)
 

21-21.30h. The Improntas (pop-rock)
Pol Pruneda (baix), Juan Sebastian Saldarriaga (veu i guitarra)
 

ESCENARI EUMES (Parc Central – Estació Jove)

17-17.45h. Paul Stefenson (deep-house)
 

17.45-18.30h. Uri Vinyolas (deep-house)
 

18.30-19.15h. Janet Vokes (techno -experimental)
 

19.15-20h. Aniol Najera (house -progressive)
 

20-20.45h. Bryan (future- house)
 

20.45-21.30h. The Nation (progressive)
 

ESCENARI PLAÇA DEL PALLOL

18.30-19h. Orquestra de la Ciutat Vella de Cracòvia (Polònia)
 

19.10-19.40h. Orquestra de vent de l’Escola de Navegació Interior de Kędzierzyn –Kożle (Polònia)
 

19.50-20.35h. Cor Jove de Preludi
 

20.45 -21.30h. Girona Banda Band
 

ITINERANTS

Sortida del Pont de Pedra i arribada a Pl. Independència

20-20.40h. Bloc Quilombo (percussió)
 

MÉS CONCERTS

El Cafè (c. Ciutadans)
20h. DoSon (música cubana)
Organització: El Cafè


Parc del Migdia
16-22h. Rise Up Crew sonoritzat per Arise Sound System
Organització: Rise Up Associació Reggae Girona


Porcus Girona(Pl. Catalunya)
19-22h. Nino Dj (electro house)
 

 Organitzadors i col·laboradors