Espai

Viu 21 Música. Dia de la Música a Girona 2017


58 actuacions. Escenaris al centre de la ciutat

Escenaris del Viu21música 2017

 

ESCENARI - CENTRE CULTURAL LA MERCÈ

17-17.30h. Escola del Gironès

17.40-17.45h. Quintet de guitarres

18-18.50h. Escola Municipal de Música de Girona

19-19.50h. Preludi, Escola de Música

20-20.50h. Aula Musical

21-21.50h. Escola Sol de Solfa 


ESCENARI - PLAÇA DELS JURATS

17.30-18h. Vastard’s (rock)
Marc Costa (guitarra i veu), Joni Marín (baix), David Muro (bateria)

18-18.30h. Tortellinis (reggae, rumba, ska, pop-rock)
Nil Gallego (veu), Ànnia Sala (veu), Martí Ollé (Guitarra espanyola i elèctrica), Guillem Durante (Baix Elèctric), Ferran Reig (Teclats i trombó de vares), Eloi Tomàs (Saxo), Albert Pradas (Trompeta), Martí Reig. (Bateria i percussions)

18.30-19h. Roko Banana (indie/rock, grunge, rock)
Maki (Veu i Guitarra), Àlex Abad (Bateria), Edu Rodriguez (Baix)

19-19.30h. Sheriff Miquel (pop-rock)
Marc Ramírez (guitarra i veu), Guillem Casanova (guitarra i veu), Albert Giménez (baix i veu), Joel Vera (bateria), Alba Aluart (teclats)

19.30-20h. Jep Cua i La Banda (pop-rock)
Josep Prats (guitarra i veu), Jordi Bonet (baix), Quim Jordà (guitarra), Lluc Bonet (bateria)

20-20.30h. Festucs (reggae-rock)
Pau Alarcón (guitarra i veu), Joan Martí (teclats), Oriol Ribas (trompeta), Joan Barris (trombó), Jordi Ribas (bateria), Arnau Sánchez (baix), Jordi Bries (guitarra)

20.30-21h. Worth (metal)
Cri Jill (veu), Glòria Falgueras (guitarra), Anna Nadal (bateria), Francesca Missori (baix), Marta Monistrol (guitarra)

21-21.30h. She’s Crazy (funk-rock)
Edu Iborra (veu), Pere Font (guitarra), Jordi Masó (baix), Xavi Torrent (bateria)

21.30-22h. The Nuss (rock)
Matías Rodríguez (veu), Ferran Riol (baix), Dani Ovide (bateria), Paco Riol (guitarra), Javier Martín (guitarra)

22-22.30h. Últim elephant amb Hot Drinks (pop-rock)
Xevi Falgueras (veu), Patricia Pérez (veu), Gerard Parés (bateria), Edu Vidal (guitarra), Carles Cruz (baix)

22.30-23h. President Xai (mestissatge)
Nina Pagès (veu), Berta Gala (trompeta), Martí Tarrés (guitarra), Alex Caldas (baix), Joni Ripoll (trombó), Jaume Parera (bateria)


ESCENARI - ORELLA ACTIVA (Plaça dels Jurats)

23h. It’s Not Not (indie/rock)
www.orellaactiva.org


ESCENARI - SUNSET JAZZ CLUB

18-18.20h. Combos Ella Fitzgerald i Sara Vaughan
Susanna Martínez (cant), Marina Duch (cant), Agnès Cabezas (cant), Genís Romero (bateria), David Poblete (piano i direcció)

18.30-18.55h. Catalan Knights - Escola Espai Jazz
Ferran Aledo (saxo), Jordi García (piano), Xavi Moya (guitarra), Carles Massallé (contrabaix), Maksym Budonny (bateria)

19–19.25h. Swing Cookies - Escola de Música de Sant Gregori
Elisenda Post, Bernat Burjons, Miquel Ilagán, Guillem Romero, Laia Martinoy, Lola Mussach, Maria Torres, Adriana Hernández, Miquel Ordis

19.30-20h. Happy Jazz Band - Escola de Música de Sant Gregori
Genís Pujiula, Júlia Macià, Bernat i Júlia Artigas, Llorenç Paredes, Pau García, Pol Ridao, Joana Sunyer, Abril Oliveres

20.15h. Glòria Vila
Glòria Vila (veu, ukelele i piano)

20.30h. 5 o 6
Vivi Latorre (veu), Toni Ribó (saxo), Xavier Mir (guitarra), Josep Maria Escubedo (hammond), Josep Borrell (baix) i Antoni Arasil (bateria)

21.30h. Eduard Gener
Eduard Gener (veu i piano)

22h. Rubén Berengena Trio
Jordi Carles (guitarra), Alix Levy (baix) i Rubén Berengena (bateria)

ESCENARI - PLAÇA MERCADERS

17-17.30h. Les veus del Bruguera (cant coral)

17.40-18.10h. Judith Carbonell Flores (òpera)
Chantal Botanch (piano)

18.20-18.50h. Cabotatge Havaneres
Carles Pastor (guitarra i veu), Montse Casanova (acordió i veu), Ramon Soto (percussió i veu), Toni García (veu)

19-19.30h. Jordi Delclòs i Escola de Música Turca i Sufí
Jordi Delclòs (llaüt, ney i veu), Maria Capellas (rebab i veu), Roser Erin Grañó (ney) i Albert Martínez (Semazen o dansa giròvaga)

19.40-20.10h. Vell Galligants (havaneres, cançons de taverna)

20.20-20.50h. Coral Pla de Girona (cant coral)

21-21.30h. Tukan Terra (percussions tradicionals de l’oest d’Àfrica)


ESCENARI - RAMBLA 
(Punt de trobada)

17-17.30h. Veda’s (flamenc-rock)
Verónica Torres (guitarra)

17.40-18.10h. Revolutionary Artists (pop-rock alternatiu)
David Zamorano (piano i veu), Martí Gonzalez (guitarra), Pris Muñoz (guitarra i veu), Xantall Oleaga (veu)

18.20-18.50h. Amaranth Soul (indie/folk)
Ruben Devesa (guitarra, veu i harmònica), Juanjo Gutiérrez (guitarra, baix i teclats), Jose Cano (percussió)

19-19.30h. D&D (pop-rock)
Daniel González (guitarra), David Sanjuan (piano) 

19.40-20.10h. 27notes (jazz/soul)
Enric Angelats (guitarra), Judit Ripoll (veu) 

20.30-21h. Impuls (funky/rock)
Lluc Rehues (guitarra), Jordi Lladó (bateria), Dalmau Vilà (baix)

21.10-21.40h. LaVeuVist (reggae/rumba/mestissatge)
Aram García (darbuka, veu i bateria), Sergio Palacios (guitarra, cajón i veu), Anna Cruz (guitarra, flauta travessera i veu)

21.50-22.20h. Waltrapa & The Cashmakers (texas blues)
Walter S. Waltrapa (guitarra i veu), Big Kahuna Muñoz (baix), Txutxi Scar Morcillo (bateria)

22.30-23h. Freedom Soul (soul/funk)
Sabrina Banfi (guitarra i veu), Joan Planas (percussió), Gerard Cañigueral (baix) i Gerard Rius
(vents i loops)


ESCENARI -EUMES
(Parc Central – Estació Jove)

17-17.40h. Parson

17.40-18.20h. Manel Asens

18.20-19h. Blondex

19-19.40h. Allum

19.40-20.20h. David de la Torre

20.20-21h. Raka

21-21.40h. Pau Serra


ESCENARI - PLAÇA DEL PALLOL

17–17.45h. Starfish Troopers (folk/trip-hop)
Melissa Marie (veu) Mikael Ricros (piano)

18–18.45h. The New Flappers (swing)
Maria Arxer, Joana Giol, Marta Caballero, Núria Caminal, Núria Vancells, Núria Efe, Maria Cots i Teresa Vilalta (veus) i Xevi Vallès (teclats)

19-19.45h. Jaleo y Pólvora (flamenco i rumba catalana)

20–20.30h. Bufant Fort Street  Band(banda de vent i percussió)

20.45-21.30h. Girona Banda Band (banda de vent i percussió)


ESCENARI - PLAÇA SALVADOR ESRPIU

17.30h. Coral del GEIEG (cant coral)

18h. Grillats amb Canya (tradicional)
Ho organitza: Associació de Comerciants Rodalies del Mercat del Lleó


ESCENARI - PARC DEL MIGDIA

16-22h. Elijah Prophet (Jamaica) + Arise Rise Up Crew La Risspekt Krew
(Sound System artesanal)
Ho organitza: Rise Up
Associació Reggae Girona

 Organitzadors i col·laboradors