Espai

Viu 21 Música. Dia de la Música a Girona 2018

 

#viu21musica

 

CENTRE CULTURAL LA MERCÈ

13h. Albert Guinovart presenta "Nocturne"
Piano (Clàssica)
Festival Castell Peralada

17-17.45h. Escola de Música del Gironès

18-18.50h. Preludi, Escola de Música

19-19.50h. Escola Municipal de Música de Girona

20-20.50h. Aula Musical

21-21.50h. Escola Sol de Solfa


ESCENARI PLAÇA DELS JURATS

17.30-18h. Malestruch (rock)
Miquel Sánchez (harmònica i veu), Narcís Junquera (guitarra), Xavier Queraltó (guitarra i piano), Pol Campos (bateria), Sergi Bertran (baix)

18-18.30h. Tabula Rasa (rock- metal)
Ferran Serrano (guitarra), Claudia Jiménez (bateria), David Campos (veu), Juan Carles Mora (baix)

18.30h-19h. Black Sugar (rock- funk)
Cristina Campos (veu), Josep M. Cantarero (teclats), Jordi Argilés (guitarra), Marià Peracaula (baix), Enric Delgado (bateria)

19-19.30h. Rockaround (rock)
Àlex (bateria), Anton (guitarra), Fili (guitarra), Marc (baix), Naila (veu)

19.30-20h. Hot Drinks (rock)
Patricia Pérez (veu), Gerard Parés (bateria i veu), Carles Cruz (baix i veu), Eduard Vidal (guitarra i veu)

20-20.30h. Norman Bates (rock)
Josep M. Pi (bateria), Marc Davesa (guitarra), Dani Sanchez (guitarra i veu), Enric Mascarell (guitarra), Jordi Nogué (baix)

20.30-21h. Näos (rock)
David Flores (baix i veu), Pau Saguer (teclats i veu), Juan Cruz (guitarra i veu), Ferran Puig (bateria i veu), Ivan Olivé (veu)

21-21.30h. The Double Shame (rock)
Toni Brun (guitarra i veu), Carles Valderrama (guitarra), Pol Llach (baix), Xavier Brun (bateria i veu)

21.30-22h. Veiculo Longo (rock)
Toni Brun (guitarra i veu), Xavi Brun (bateria i veu), Sr. Pérez (baix), David Mart (veu)

22-22.30h. VANdNIT (rock)
Carles Martí (bateria), Jordi Serra (guitarra), Bartomeu Espuña (baix), Sara Ayerbe (veu), Joan Carles Buhigas (saxo), David Vilardell (guitarra), Rosa Marrugat (teclats)

22.30-23h. Mireia Vilalta (rock-blues)
Mireia Vilalta (guitarra i veu), Ricard Caula (baix), Àlex Alarcón (guitarra), Mariona Fàbregas (percussió i veu), Marc Vilalta (bateria)


ESCENARI ORELLA ACTIVA

23h. Vistalegre (punk-rock)
www.orellaactiva.org


ESCENARI SUNSET JAZZ CLUB

18-18.20h. Swing Cookies – Escola de Música de Sant Gregori

18.30-18.55h. Happy Jazz Band - Escola de Música de Sant Gregori
Dani Alonso (direcció)

19h. Banda del Barri
Ernest Parro (guitarra i direcció), Víctor Marín (veu), Toni Lavado (guitarra), Anna Gisbert (saxo), Fran Lorenzo (piano), Alix Levy (baix) i Rubén Berengena (bateria).

19.15h. Espai Jazz Academy

20h. Entre Cordes
Pau Morales (veu i guitarra), Santi Fontclara (veu i guitarra), Eudald Torrentó (baix) i Gonzalo Cuentas (bateria).

20.45h. 5 o 6
Vivi Latorre (veu), Toni Ribó (saxo), Xavier Mir (guitarra), Josep Maria Escubedo (hammond), Josep Borrell (baix) i Antoni Arasil (bateria).

21.30h. Catalonian Knights
Ferran Aledo (saxo), Carles Rovira (piano), Xavi Moya (guitarra), Carles Massallé (contrabaix) i Maks Budonny (bateria).

22h. Rubén Berengena trio & Enric Canada
Jordi Carles (guitarra), Alix Levy (baix), Enric Canda (percussió) i Rubén Berengena (bateria).


ESCENARI PLAÇA MERCADERS

17-17.30h. Coral Sol Ixent (gospel/havaneres)

17.40-18.10h. TuttiVeus (coral-música disco)
Anna Pérez (directora), Xevi Vinyas (teclats)

18.20-18.50h. Cabotatge Havaneres (havaneres)
Montserrat Casanova (acordió), Carles Pastor (guitarra), Ramon Soto (veu), Toni García (veu)

19-19.30h. Els cantaires de Sarrià (cant coral)
Núria Gibert (directora)

19.40-20.10h. Grup Vell Galligants (havaneres, cançons de taverna)
Jordi Vidal (veu), Miquel Gabarda (veu), Jaume Alcalà (guitarra i veu), Amós Perez (acordió)

20.20-20.50h. Coral Musicandis (cançó popular i tradicional d’arreu)

21-21.30h. 4Gami (a capella)
Albert Muñoz (veu), Gemma González (veu), Miriam Trias (veu), Iago Garcia (veu)


ESCENARI RAMBLA (Punt de trobada)

17-17.30h. Projecte Mau (pop-indie/folk)
Jordi Dalmau (guitarra, harmònica i veu)

17.40-18.10h. David in trouble (folk)
David Espina (guitarra i veu)

18.20-18.50h. Anna Selva (folk)
Anna Selva (guitarra clàssica)

19-19.30h. Ànima negra (blues/soul)
Eduard Carreras (veu i guitarra), Dani Sánchez (baix)

19.40-20.10h. Lia4U (pop-rock)
Natalia Aguilera (veu), Mauricio Mamani (guitarra), Eloi Pujol (guitarra), Tomas Mamani (cajón i percussió)

20.30-21h. Rita Valero (swing/soul)
Rita Valero (guitarra i veu), Héctor Pérez (guitarra)

21.10-21.40h. Fina! (pop)
Josep Bécares (guitarra i veu), Mauricio Campos (guitarra i baix), Fran Esquiaga (teclats)

21.50-22.20h. Jaleo i pólvora (flamenco/rumba)
Anna Rodrigo (veu), MariCarmen Heredia (veu), Johnny Heredia (veu), Eric (cajón), Juan Antonio (guitarra), Manolo (Bongos), Pau (trompeta)

22.30-23h. Rumba4G (flamenc)
Txiqui Garcia (Congues), Juan Antonio Heredia (guitarra), Juan Amaya (veu), José Amaya (tecnic de so, palmes), Pedro Heredia (cajón), Justo Fabri (veu), Francisco Heredia (veu)


ESCENARI EUMES (Parc Central – Estació Jove)

17-17.45h. Lluís Viladomat

17.45-18.30h. Cristofer Valtierra

18.30-19.30h. Allum

19.30-20.30h. Bryan soler

20.30- 21.45h. Néstor Florenciano


ESCENARI PLAÇA DEL PALLOL

17–17.45h. Combo Tempir (variat/blues/rock)

18–18.45h. Twins Jazz Quartet (jazz)
Victor Martin (guitarra), Jordi Camps (piano), Gerard Amposta (baix), Albert Martín (bateria)

19-19.45h. La Maravillosa Cabeza Parlante (pop-rock absurd)
César Ceba (guitarra i veu), Marc Pérez (baix), Carles Guberna (bateria)

20–20.45h. Leopard Lily (reggae/fusió)
Aram Garcia (bateria), Maria Oliver (guitarra), Anna Cruz (flauta i veu) i Joel de Palau (baix)

21-21.45h. Girona Banda Band (banda de música)
Càndid Rodríguez (director)



MÉS CONCERTS

Pl. del Pou Rodó. 20.30h.
La Moderna Drumline (world music)
Ho organitza: Escola de Música Moderna de Girona (EMMG) amb la col•laboració del Bòlit, Centre d’Art Contemporani. Girona

Parc del Migdia. 16-22h.
Mistah P (França)
Induhman (França)
Rise Up Sound System (Sound System artesanal)
Ho organitza: Rise Up Associació Reggae Girona

Porcus (Pl. Catalunya). 19-22h.
Nino Dj (Chill out)

El Cafè (c. Ciutadans). 20h.
Gazpacho (rumba)

Centre Cívic Santa Eugènia. 19.30h.
Cor Allegro i Coral Familiar del Conservatori de Música de Girona

Passatge de Campcardós - Can Gibert del Pla. 18h.
Músiques del món

Plaça Pere Calders – Can Gibert del Pla. 19.30h.
Sed de Rumba
Ho organitza: AVV Can Gibert del Pla i Espai Cívic Can Gibert

Plaça Pere Calders – Can Gibert del Pla. 10.30h.
Grups de Rumba

Passatge de Campcardós – Can Gibert del Pla. 18h.
Músiques del món
Ho organitza: AVV Can Gibert del Pla i Espai Cívic Can Gibert

Cafeteria restaurant +cub (c. albareda). 18 a 21h.
Combo de flamenco-jazz de l’EMMG

 

 Organitzadors i col·laboradors